Дієта для підвищення фертильності або що їсти, щоб завагітніти

Численні дослідження доводять, що шанси на швидку і здорову вагітність вище всього у пар, які дотримуються здорового раціону і в цілому ведуть здоровий спосіб життя.

Щодо другого, йдеться в першу чергу про зменшення стресу, достатню кількість повноцінного сну та фізичну активність. Так, вагітність може не наступати в тому числі і через те, що твій організм виснажений через постійне нервове напруження чи хронічне безсоння. Якщо ти маєш подібні проблеми, зверни на них, будь ласка, увагу.

Існують і інші фактори, які впливають на здатність завагітніти. Це і загальний стан здоров’я, наявність хронічних хвороб, гормональні проблеми – як у тебе, так і у твого партнера.

Якщо з цим порядок, а бажана вагітність так і лишається мрією, слід ретельно розглянути свій раціон. Слід сказати, що якість і режим харчування мають вплив на шанси завагітніти, але якогось чудо-продукту для цього не існує. Підвищення фертильності внаслідок споживання певних продуктів пов’язане із загальним підвищенням тонусу, покращенням обмінних процесів та оптимізацією роботи твоєї гормональної системи.

Отже, на які продукти слід звернути увагу, якщо ти хочеш завагітніти.

Маса тіла

Почнемо з достатньої кількості калорій, які ти споживаєш. Якщо вони надходять у надлишку і не використовуються, ти, скоріш за все, маєш проблеми із зайвою вагою, які в деяких випадках можуть ставати перешкодою для вагітності.

Не менш шкідливою є наднизька маса тіла, наслідком якої може стати навіть аменорея – зникнення менструацій і овуляції, необхідної для запліднення.

Якщо ти прихильниця жорстких дієт із суворими обмеженнями по споживанню певних продуктів чи кількості калорій, саме час відмовитися від цих експериментів і налагодити здорове харчування. Маєш сумніви – звернись до фахівця, щоб розробити індивідуальний план нормалізації ваги.

Білок

Переходимо до продуктів, які обов’язково мають бути в твоєму раціоні, якщо ти плануєш вагітність.

Білок – будівельний матеріал для твого організму, включаючи сферу вироблення гормонів і розвитку клітин.

Багато білку міститься в яйцях, рибі, м’ясі птиці, горіхах іі насінні.

Здорові жири

Джерела здорових жирів – авокадо, лляна олія, горіхи, зернові та жирна риба (чудова новина для любительок оселедцю).

Зелень

Зелень – це не просто приправа, це незамінне джерело кальцію і фолієвої кислоти, про важливість якої для вагітності ти точно чула.

Овочі і фрукти

Користь цих продуктів навіть не обговорюється. У період планування вагітності додай до звичних тобі овочей і фруктів спаржу, сочевицю, буряк – в них також міститься багато фолієвої кислоти.

Складні вуглеводи

Нешліфований рис, несмажена гречка, ячмінь, пшеничні і вівсяні крупи – не лише слугують джерелом складних вуглеводів, а й збагачують твій організм необхідними магнієм та залізом.

Продукти із залізом

Достатня кількість заліза в крові забезпечить і твої потреби, і потреби дитини, не наражаючи тебе на ризик розвитку анемії.

Найбільше заліза містять яловичина, м’ясо курки і індички, шпинат, капуста, броколі, гречка.

Омега-3

Дієта для вагітності має включати в себе вітамінні добавки, найважливішим серед яких є жирні кислоти Омега-3, які допомагють підтримувати фертильність на оптимальному рівні.

Фахівці Всесвітньої асоціації перинатальної медицини рекомендують жінкам, які намагаються завагітніти, вживати 200 міліграмів омега-3 жирних кислот на день.

Багато омега-3 міститься в лососі, скумбрії, устрицях, сардинах, але зважай на те, що ці морепродукти мають певні обмеження для вживання через ризик високого вмісту важких металів.

Тому доцільно буде використовувати спеціальні добавки до раціону. Обирай максимально якісні препарати, для яких омега-3 видобувається з екологічно чистої сировини.

І на останок важливе нагадування.

Повністю виключи алкоголь, якщо плануєш вагітність. Більшість жінок відмовляються від алкоголю, щойно дізнаються про вагітність, але до цього моменту вже проходить декілька тижнів, під час яких плід активно формується. Навіть невеличка доза алкоголю може вплинути на розвиток головного мозку, центральної нервової системи, серця, нирок майбутньої дитини. До того ж алкоголь може знижувати якість засвоєння важливих для фертильності поживних речовин.

Легкої вагітності!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ще більше цікавих матеріалів:

  • Найефективніші методи кардіотренування для схуднення

  • Шкіряні куртки: символ стилю та неперевершеності

  • DIY в інтер’єрі: творчі ідеї та рукодільні дотики для затишку у вашому житті

  • Як отримати кучеряве волосся без пошкодження термічним впливом